Produkujemy systemy kominowe do kotłów kondensacyjnych, nagrzewaczy wody, zasilanych gazem lub olejem. Kotły wykorzystują technikę kondensacji, dzięki której ciepło zawarte w spalinach jest dodatkowo zużywane do ogrzewania domów. Są efektywniejsze od tradycyjnych kotłów, energooszczędne i przyjazne dla środowiska.
Systemy kominowe turbo dwuścienne białe odprowadzają spaliny z kotłów kondensacyjnych. Mogą stanowić samodzielne kominy lub przyłącza w połączeniu z systemem jednościennym. Zbudowane są z dwóch współosiowych rur. Zewnętrzna doprowadza powietrze do spalania, a wewnętrzną odprowadza.
Systemy turbo jednościenne odprowadzają spaliny z kotłów turbo oraz kondensacyjnych. Wyróżniają się jednym – zawsze stanowią samodzielne kominy. Zazwyczaj mocuje się do ścian ogrzewanego budynku. Taki system składa się z: rura wewnętrzna (która ulatują spaliny), specjalna warstwa izolacji z wełny mineralnej (która chroni komin przed wyziębieniem) oraz tzw. płaszcz zewnętrzny.
Tzw. kolano renowacyjne jest rozwiązaniem innowacyjnym, gdyż umożliwia montaż nowego systemu. Montuje się je zawsze przy wymianie kotłów tradycyjnych na nowoczesne systemy z zamkniętą komorą spalania (kotły kondensacyjne oraz turbo). Co ważne, by je zastosować, nie trzeba kuć ścian.
Kotły konwencjonalne charakteryzują się otwartą komorą spalania. Mogą być zawieszane, bądź stawiane w kotłowniach, z których pobierają powietrze do spalania. O ich wydajności decydują właściwie wykonane elementy, takie jak wymienniki ciepła, czy pompy obiegowe.
Kominy i elementy instalacji wykorzystywane do budowy kotłów opalanych drewnem, węglem oraz biomasą.